Fotoodmładzanie laserem Alma Harmony Dye-VL™ jest jednym z najbardziej ulubionych zabiegów wśród kobiet i mężczyzn. Aby nasza skóra stała się jaśniejsza, bardziej gładka i promienna, powinniśmy działać już w czasie pojawiających się objawów fotostarzenia. Im mniejsze defekty skóry, tym lepsze efekty osiągniemy stosując zabiegi laserowe.
Na czym polega zabieg fotoodmładzania Alma Harmony Dye-VL™?
Zabieg fotoodmładzania laserem opiera się na zasadzie wykorzystania światła w procesie fototermolizy selektywnej. Laser Dye-VL™ dostarcza energię w chromofory melaniny i hemoglobiny w skórze. Inteligencja urządzenia pozwala skutecznie je wyodrębnić i wysłać do nich wiązki światła, za sprawą których usuwamy niepożądane zmiany skórne.
Zabieg laserem Dye-VL™ jest zabiegiem z kategorii frakcyjnych, co oznacza, że laser niszczy mikrokolumny komórek w głębszych warstwach skóry, dookoła nich pozostawiając nienaruszone zdrowe komórki. W ten sposób zdrowe komórki, okalające przestrzeń, w której działał laser zostają pobudzone do bardzo intensywnej produkcji włókien kolagenowych, w celu wypełnienia sąsiadujących z nimi „zniszczeń”. Namnażający się kolagen powoduje, że skórze wraca sprężystość i jędrność, a w efekcie cera Pacjenta zyskuje witalność.
Fotoodmładzanie uważane jest za zabieg wyjątkowo bezpieczny i łagodny. Ma on mniej efektów niepożądanych od stosowanych w tym samym celu głębokich peelingów, czy dermabrazji. W zabiegu laserowego odmładzania skóry niechciane zmiany skórne łuszczą się przez kilka dni, a w ciągu 14 dni od zabiegu obserwujemy pełne efekty odmłodzenia.
Wskazania do zabiegu redukcji zmarszczek posłonecznych Dye-VL™?:
- piegi, drobne przebarwienia posłoneczne,
- drobne naczynka i rumień,
- rozszerzone pory,
- zmarszczki,
- utrata kolorytu skóry,
- szara, ziemista cera,
- widoczne oznaki zmęczenia i wiotczenia skóry.
Jak wygląda zabieg?
Fotoodmładzanie Dye-VL™ jest niezwykle szybkim i praktycznie bezbolesnym zabiegiem. Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Przed zabiegiem przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną wykluczającą wszelkie przeciwskazania. Jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, dobieramy odpowiednie parametry lasera.
Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu, miejsce zabiegowe pokrywamy cienką warstwą żelu zabezpieczającego, następnie na oczy zakładamy specjalne okulary ochronne. Kosmetolog przykłada głowicę do skóry Pacjenta i prowadzi ją po obszarach skóry objętych zabiegiem. Wiązka lasera naświetla głębsze warstwy skóry nie naruszając jej zewnętrznych warstw.
Jak wygląda skóra po zabiegu?
Redukcja zmarszczek posłonecznych – zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Głowica wyposażona jest w system chłodzenia, który zapewnia minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta jednak objawy te znikają po 2-3 dniach.
Ile trwa zabieg redukcji zmarszczek posłonecznych i jak często go powtarzamy ?
Zabieg trwa 30-60 minut w zależności od obszaru, na którym wykonujemy zabieg. Schemat częstotliwości i ilości zabiegów indywidualnie ustala kosmetolog – najczęściej jest to 1-3 procedur, w odstępach 4 tygodni.
Jak skuteczne są zabiegi?
Zabieg Dye-VL™ jest modelowym przykładem zabiegów fotoodmładzania i redukcji zmarszczek posłonecznych. Po jego przeprowadzeniu efekty widoczne są niemal natychmiastowo, jednak najlepsze, najbardziej widoczne rezultaty, uzyskujemy po wykonaniu serii.
W wyniku kuracji Dye-VL™ skóra zyskuje naturalny, zdrowy, a przede wszystkim wyrównany koloryt, ulega naprężeniu dzięki czemu poprawia się kształt owalu twarzy. Zaś niewielkie płytkie zmarszczki oraz nierówności skórne znikają lub znacząco się wypłycają.
Jak przygotować się do zabiegu odmładzania skóry?
Przed zabiegiem należy pamiętać o następujących kwestiach:
- 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami,
- na około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów, witaminy C oraz kwasów owocowych w miejscu zabiegu,
- 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło-uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura,
- 3 tygodnie – tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu, bądź w solarium,
- tydzień przed zabiegiem – w miejscu zabiegu – nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących.
Jak dbać o skórę po zabiegu?
- minimum 4 tygodnie po zabiegu nie wolno opalać się,
- bezwzględnie należy chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 miesiąc po zabiegu stosując kremy z filtrem SPF np. SesdermaRepaskinforoprotektor SPF50,
- unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych przez okres 4-5 dni (wysiłek fizyczny, sauna, zmiany temperatur),
- makijaż: w przypadku uszkodzonego naskórka należy unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca przez ok. 1-2 dni po zabiegu, w pozostałych przypadkach makijaż można nałożyć następnego dnia po zabiegu.
Dla bezpieczeństwa i uzyskania jak najlepszych efektów zabiegowych należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych.
Przez kilka dni po zabiegu:
- nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,
- nie wykonywać peelingów i innych zabiegów (zawsze po kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg laserowy),
- nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,
- nie drażnić skóry w okolicy zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- ciąża,
- nowotwory,
- aktywna opryszczka,
- świeża opalenizna (również solarium),
- kremy z retinolem, z witaminą A,
- przyjmowanie leków światło-uczulających, retinoidów,
- duża skłonność do przebarwień,
- przyjmowanie ziół (nagietek),
- stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi,
- bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce,
- depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem lub kremem do depilacji,
- peeling,
- aktywne infekcje skórne,
- rozrusznik serca,
- fotodermatozy,
- choroby pęcherzowe skóry,
- świeże zabiegi chirurgiczne.