Zabiegi na ciało

Endermologia

Endermologia jest to jedyna bezinwazyjna, mechaniczna stymulacja w naturalny sposób pobudzająca metabolizm komórkowy. Badania dowiodły, że zabiegi endermologii są jednymi z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, wiotkością skóry ciała i twarzy oraz obrzękami.

W Klinice Piękna posiadamy dwa urządzenia LPG do wykonywania zabiegów Endermologie® aby dostosować zabieg indywidualnie według naszego 15 letniego doświadczenia do potrzeb każdego klienta.

Endermologia INTEGRAL

System LPG stworzony został z myślą o leczeniu blizn i zrostów. Skuteczność jest również potwierdzona w walce z cellulitem i nadmierną tkanką tłuszczową.  W endermologiiIntegral głowica została wyposażona w funkcje regulowanego podciśnienia – zasysa fałd skórno-tłuszczowo-mięśniowy, a dwie niezależne względem siebie rolki dodatkowo go opracowują. Dodatkowo zabieg wykonywany jest w specjalnie do tego zaprojektowanym kombinezonie (endermowear), aby poprawić przyleganie głowicy do skóry.

Podciśnienie zasysa fałd skórny do głowicy, gdzie dochodzi do jego opracowania przez dwie niezależne rolki w wyniku czego dochodzi do:
● poprawy krążenia ( ujędrnianie skory i stymulacja produkcji kolagenu),
● rozbijania agregatów tłuszczowych (redukcja celulitu),
● przyspieszenia metabolizmu w tkance tłuszczowej (redukcja nadmiernie zlokalizowanej tkanki tłuszczowej),
● stymulacji tkanki łącznej (rozluźnionych struktur – działanie przeciw zrostowe),
● zdrenowania nagromadzonych płynów ustrojowych (redukcja obrzęków),
● rozmasowania tkanek mięśniowych (niwelacja skurczy). 

Pierwsze zabiegi zwłaszcza w przypadku osób z zaawansowanym cellulitem mogą być bolesne i skutkować lekkim wysiniaczeniem, jednak z zabiegu na zabieg odczucia te się zmniejszają, a zabiegi stają się czystą przyjemnością. Endermologia LPG należy do grupy zabiegów gdzie liczy się sumienność i powtarzalność. Zabiegi wykonujemy 2-3 razy w tygodniu a seria to minimum 10 spotkań. Zabieg ten nie jest polecany osobom z kruchymi naczyniami (może powodować pękanie naczyń z uwagi na podciśnienie), z żylakami, zapaleniem żył i problemami z krzepliwością krwi. 

Z naszych wieloletnich obserwacji endermologiaIntegral sprawdzi się świetnie w przypadku tkanek zbitych zwłoknionych, natomiast endermologia Alliance osobom z tendencją do zatrzymywania się wody w organizmie. 


Endermologia ALLIANCE

30 lat badań i doświadczeń pozwoliło stworzyć firmie LPG® prawdziwie rewolucyjną metodę endermologie® Alliance: jedyną bezinwazyjną, mechaniczną stymulację pobudzającą w naturalny sposób metabolizm komórkowy.

Najnowsze urządzenie do endermologii marki LPG Alliance wprowadza zabiegi endermologii w nowy wymiar stymulacji tkanki. Innowacyjna głowica zapewnia jednoczesne potrójne działanie podczas zabiegu: redukcję tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu i ujędrnienie skóry. Satysfakcjonujące efekty widoczne są już po trzech zabiegach. Pacjent podczas zabiegu nie czuje bólu i dyskomfortu, a raczej przyjemny i relaksujący masaż. Z najnowszej endermologii mogą korzystać kobiety w ciąży. Prawidłowo wykonany zabieg endermologie® jest: bezbolesny, bezpieczny, a przede wszystkim maksymalnie skuteczny.

Zabieg Endermologie® jest opatentowanym procesem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która następnie jest masowana przez elektronicznie sterowaną rolkę, tak aby w sposób  całkowicie bezbolesny uzyskać efekt wyszczuplenia i odmłodzenia. Skóra jest bardzo intensywnie stymulowana, co aktywuje produkcję kwasu hialuronowego, włókien podporowych skóry – kolagenu i elastyny. Dochodzi do upłynniania lipidów, prowadzące do redukcji tkanki tłuszczowej, a także rozerwania przegród łączno-tkankowych tworzących cellulit. Mechaniczne działanie głowicy zabiegowej LPG pomaga jednocześnie przywrócić prawidłową wymianę płynów w procesie krążenia, łagodząc symptomy związane z zatrzymaniem wody w organiźmie.

Nowy patent endermologie® Alliance to prawdziwy fitness dla Twojej skóry. W naturalny sposób pobudza odbudowę i produkcję odmładzających składników skóry:

• Kolagenu dla jędrnej skóry
• Elastyny dla sprężystości
• Kwasu hialuronowego dla naturalnego wypełnienia i nawilżenia skóry

Jakie są wskazania do zabiegu endermologii?

  • działanie antycellulitowe i wyszczuplające, wygładzenie skóry
  • modelowanie i kształtowanie sylwetki
  • ujędrnianie skóry po odchudzaniu
  • stymulowanie unaczynienia oraz poprawa krążenie krwi i limfy
  • eliminacja toksyn z organizmu
  • rozluźnianie napiętych mięśni

Jaki jest czas trwania zabiegu endermologii?

Zabieg trwa ok. 40 minut i jest przeprowadzany początkowo dwa razy, później raz w tygodniu. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 10 do 20 zabiegów. Dokładna ich liczba jest uzależniona od oczekiwań pacjentki oraz indywidualnych predyspozycji.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu endermologii?

U pacjentów będących po serii zabiegów rozmiar noszonego ubrania zmniejszył się o jeden lub dwa numery! Co najważniejsze, zmiany zachodzą w miejscach, w których są one najbardziej pożądane, przy zachowaniu takich miejsc, gdzie zmniejszenie objętości nie jest potrzebne.

Masaż przy wykorzystaniu tej metody, pełni również funkcję masażu limfatycznego, dzięki czemu pozawala oczyścić organizm z toksyn. Przyczynia się również do poprawy ukrwienie tkanek oraz wzmaga wymianę między komórkową. Aby oczyszczanie organizmu było skuteczniejsze zaleca się spożywani minimum dwóch litrów wody dziennie.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, że jest on bezinwazyjny, skutecznie zwalcza cellulit i wspomagając naturalne procesy zachodzące w organizmie. Pozwala również zwalczyć nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest w specjalnym stroju (endermowear), który ma za zadanie zwiększyć poślizg rolek oraz chroni przed uszkodzeniami naskórka jak również zapewnia pacjentowi intymność. Jednym z bardzo pożądanych zalet endermologii jest fakt, że pozwala na modelowanie sylwetki dokładnie w tych miejscach, w których jest to konieczne, oszczędzając miejsca gdzie modelowanie sylwetki jest zbyteczne. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a wraz z kolejnymi zabiegami stają się coraz większe. Skuteczność endermologii w walce z cellulitem została potwierdzona atestem FDA.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg?

Zabieg endermologii przeprowadzamy 2-3 razy w tygodniu, z odstępem jednodniowym. Aby efekt był długotrwały zaleca się serię 10 – 20 zabiegów.

Czym różni się endermologia od innych zabiegów?

Endermologia leczy cellulit w miejscu jego powstawania, oddziałuje na tkankę łączną, dlatego skutecznością przewyższa inne metody. Endermologia nie tylko skuteczna jest w walce z cellulitem, ponad to wygładza skórę, rozluźnia napięte mięśnie, spłyca rozstępy i blizny, ujędrnia skórę oraz modeluje sylwetkę.

Czy istnieją jakieś zalecenia dla osób korzystających z zabiegu endermologii?

W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.

Rezultaty jakie osiąga się dzięki Endermologie® zależą od indywidualnych cech budowy, fizjologii i nawyków żywieniowych.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Ciąża ( endermologia Integral, przy Alliance jest dozwolone) 
  • żylaki
  • aktywna choroba nowotworowa.
Share